Periodontoloji alanında Türkiye’de bir ilk yine Yeditepe Üniversitesinden…

Periodontoloji alanında Türkiye’de bir ilk yine Yeditepe Üniversitesinden…

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bahar Eren Kuru, Hong-Kong Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji programını yerinde incelemek, değerlendirmek ve eğitimi akredite etmek üzere Avrupa Periodontoloji Federasyonu tarafından görevlendirildi.  

12-13 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşen akreditasyon sürecinde; dış denetçi olarak Prof. Dr. Bahar Eren Kuru ile birlikte Avrupa Periodontoloji Federasyonu, Post-Graduate Eğitim Komitesi Başkanı ve İsrail Hadassah-Hebrew Üniversitesi, Periodontoloji Program Direktörü Prof. Mosche Goldstein, iç denetçi olarak ise FDI World Dental Federation Asya Pasifik Direktörü Dr. Simon Ho görev aldılar.  

Program akreditasyonu için Avrupa Periodontoloji Federayonuna başvuran Hong-Kong Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Program Direktörü Profesör Maurizio Tonetti, binlerce literatürde imzası olan bilimsel kimliğinin yanında aynı zamanda impact faktörü en yüksek Diş Hekimliği Dergilerinden Journal of Clinical Periodontology dergisinin editörüdür.

Yeditepe Üniversitesi öğretim üyesi hocalarımızdan ve Türkiye’den akredite edilmiş tek Periodontoloji programının direktörü ve temsilcisi olan Prof. Dr. Bahar Eren Kuru’nun bu uluslararası göreve davet edilmesi ve üstlenmesi, hem ülkemiz  hem de Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği eğitim repütasyonumuz açısından gurur vericidir.

Sayın Bahar Kuru Hoca’mızı kutluyor ve daha nice başarılar diliyoruz.

Lisans programları hakkında
bilgi almak için formu doldurun!