Haberler ve Duyurular

Pazartesi, 18 Şubat, 2019 - 16:03

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak Maltepe İlhan Varank Fen Lisesinden diş hekimliğini tercih etmeyi planlayan 10 ve 11. sınıf öğrencilerini ağırladık. Protetik Diş Tedavisi Bölümünden Uzm. Dr. İrem Aksu eşliğinde hastane ve fakültemizi gezerek, fakültemizin akademik, sosyal ve fiziki imkânlarını yakından tanıma fırsatı buldular.

Çarşamba, 13 Şubat, 2019 - 13:51

Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hastanesi olarak İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okullarından diş hekimliğini tercih etmeyi planlayan 10. ve 11. sınıf öğrencilerini ağırladık. Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalından Uzm. Dr. Yunus Emre Özden ile birlikte doktora öğrencileri Dt. Gözde Akşen, Dt. Esra Sönmez ve Dt. Berk Aksoy eşliğinde protez laboratuvarında sabundan diş yontma uygulaması yaptılar.

Çarşamba, 13 Şubat, 2019 - 13:45

Çocuk Diş Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanımız Doç. Dr. Senem Selvi Kuvvetli, Koç Üniversitesi Hastanesi Pediatri Bölümünün daveti üzerine Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencilerine Pediatri stajı kapsamında “Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı” dersini anlatarak, deneyimlerini paylaştı.

Çarşamba, 16 Ocak, 2019 - 10:22

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Öğrencileri Birliği Buket Huzurevine yaptığı ziyarette, huzurevi sakinlerine protezlerini nasıl temizleyebileceklerini anlatarak diş fırçası ve diş macunu dağıttılar. Huzurevi sakinleri için verilen ağız-hijyen sağlığı eğitimin ardından ziyaret keyifli bir sohbet ile sona erdi.

Cuma, 11 Ocak, 2019 - 13:07

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hastanesi olarak Beşiktaş Anadolu Lisesinden diş hekimliğini tercih etmeyi planlayan 12. sınıf öğrencilerini ağırladık. Dekanımızla tanışan ve diş hekimliği hakkında kısa sohbet eden öğrenciler, Protetik Diş Tedavisi Bölümünden Uzm. Dr.

Perşembe, 10 Ocak, 2019 - 10:37

Fas'ta bulunan Universiapolis Üniversitesi Başkanı Dr. Aziz Bouslikhane, Başkan Yardımcısı Dr. Illias Mjdouline, Dış İlişkiler Direktörü Salim Bouslikhane, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini ve Hastanesini ziyaret etti.

Cuma, 14 Aralık, 2018 - 17:25

İran'da bulunan "Tehran University of Medical Sciences" Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Mohammad Nekoofar Başkanlığında bir heyet fakültemizi ziyaret etti. Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ender Kazazoğlu başkanlığındaki heyetle yapılan görüşmede ortak bilimsel çalışmalar ve öğretim üyesi değişimleri yapılmasına karar verildi.

Salı, 11 Aralık, 2018 - 15:43

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Öğrencileri Birliği (YUDSA), sosyal sorumluluk projesi kapsamında Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ender Kazazoğlu ile birlikte, yüzlerce aile ve binlerce çocuğa destek olan İstanbul Balat’taki Deliler Kahvehanesini ziyaret etti. Yardıma ihtiyacı olan insanlara yemek dağıtımına katılan öğrencilerimiz ayrıca market ve aş evi düzenlemesine de destek oldu.

Çarşamba, 5 Aralık, 2018 - 16:30

Prof. Dr. Gündüz Bayırlı onuruna düzenlediğimiz Sürekli Eğitim Programımızın Aralık ayı konukları “Zona ve Endodonti” sunumu ile Endodonti Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Jale Tanalp, “İletişim, İlişkiler ve Yaşam” konulu sohbeti ile Psikolog-Yazar Doğan Cüceloğlu oldu.

Çarşamba, 28 Kasım, 2018 - 16:55

Çocuk Diş Hekimliği Ana Bilim Dalı doktora öğrencilerimiz, Halil Türkkan Ortaokulu öğrencilerine ağız-diş sağlığı konusunda eğitim verdiler.

Sayfalar