Değerli Öğrencilerim,

Dünyanın sayılı şehirlerinden İstanbul’da 1996 yılında kurulan Fakültemiz, 2000 senesinde şu anda Göztepeye hizmet verdiği binasına taşınmıştır. Kurulduğu günden beri vizyonu ve misyonu ile herkese örnek olan Fakültemiz bu ideallerini ISO 9002, 9001 ve JCI (Joint Commision of International) gibi akreditasyonlarla belgelemiştir. Sahip olduğu bu akreditasyonlarla hastane şartlarında ve hasta tedavisinde en yüksek kaliteye ulaşmıştır. Bu kalite sadece öğretim üyeleri için değil, öğrencilerin baktığı hastalar için de geçerlidir. Fakültemiz normal koşullarda hastanelerin sahip olduğu bu akreditasyonları da öğrencilerine öğretmektedir. EFP (Avrupa Periodontoloji Derneği) ve ADEE (Avrupa Birliği Diş Hekimliği Eğitim Derneği)  gibi akreditasyonlar ise öğrencilerimizin Avrupa Birliği normlarında eğitim yaptığını göstermektedir. Fakültemiz bunlarla da yetinmeyip ADA (American Diş Hekimleri Birliğinin) akreditasyonu için 2013 yılında başvurmuş ve eğitimde Amerikan standartlarını işleyişe koymuştur. 2013 senesinde ön değerlendirmeden geçtikten sonra istenen dokümantasyonları 2018 yılında tamamlayarak final denetimi için beklemektedir.

Tecrübeli ve kendi alanlarında sadece ülkemizde değil uluslararası başarıları ile yurt dışında da kendilerini kanıtlamış olan öğretim üyelerimiz tarafından teorik derslerimiz yapılmakta, bunun yanında pratik eğitim asistanlar tarafından değil bizzatöğretim üyelerimiz tarafından kliniklerde verilmektedir.

Fakültemizin misyonu; öğrendikleri ile yetinmeyen, araştırıcı ve bilgiyi kaynağından nasıl elde edeceğini bilen ve bunları tartışıp kendinden sonrakilerine aktaran diş hekimleri yetiştirmektir.

Bugün kapısında ki güvenlikten Dekanına kadar, tüm idari ve akademik personeli ve öğrencileri ile bir aile ortamında eğitiminizi yapmak istiyorsanız sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Prof. Dr. Ender Kazazoğlu